Federalni ministar prostornog uređenja Josip Martić i načelnik Općine Sapna Ismet Omerović potpisali su jučer u Sarajevu ugovor o sufinansiranju projekta Sanacija klizišta „Goduš K1“ u MZ Goduš za što će iz budžeta Federacije Bosne i Hercegovine i Općine Sapna biti izdvojeno 82.890,13 KM.

U skladu sa potpisanim ugovorom, učešće Federalnog ministarstva prostornog uređenja u sufinansiranju sanacije klizišta „Goduš K1“ iznosi 74.601,12 KM, dok će iz budžeta općine Sapna biti izdvojeno 8.289,01 KM.

Nakon potpisivanja ugovora načelnik Ismet Omerović se zahvalio ministru Martiću na pomoći Federalnog ministarstva prostornog uređenja, te ga upoznao sa stanjem u općini Sapna, te predstavio infrastrukturne projekte koje općina Sapna planira realizovati u narednoj godini, s posebnim osvrtom na potrebu sanacije klizišta i cestovne infrastrukture oštećene od posljedica prirodne nesreće koja je zadesila općinu Sapna tokom 2014. godine.