Cjene komunalnih usluga bile su glavna tema sastanka načelnika općine Sapna Zudina Mahmutovića i njegovih saradnika sa predjednicima mjesnih zajednica i direktorom JKP Sapna. Na sastanku je donesen zaključak da tri predstavnika iz reda predsjednika mjesnih zajednica, zajedno sa direktorom JKP Sapna i nadležnom općinskom službom ponovno izvrše sve potrebne kalkulacije kako bi se iznašla tačna cijena koštanja pojedinih komunalnih usluga, prvenstveno odvoza i odlaganja smeća i sagledala mogućnost korekcije utvrđene cijene. Sa skupa su pozvani i JKP Sapna i građani da izvšavaju svoje obaveze u pogledu komunalnih usluga. Takođe se raspravljalo i o implementaciji projekta „Podrška za 25 najranjivijih porodica“, koji organizacija World Vision BiH provodi na teritoriji općine Sapna. Prisutni su upoznati sa pismom upozorenja ove organizacije i zaključcima sa sastanka koji je općinski načelnik održao sa predstavnicima organizacije World Vision BiH. Konstatovano je da su pojedinci iz mjesnih zajednica samovoljno vršili pritisak na službenike ove organizacije kako bi njihovi kandidati ušli u odabir korisnika ovog programa i time narušili ugled kompletne općine te doveli u opasnost povlačenje ove organizacije iz ovog ali i svih drugih projekata koje World Vision BiH planira sprovoditi u Općini Sapna.