Povodom Prvog marta, Dana nezavisnosti jedine nam domovine Bosne i Hercegovine i 24. godišnjice formiranja 206. Viteške brdske brigade čestitke građanima su uputili predsjedavajući Općinskog vijeća Fedahija Ahmetović i Općinski načelnik Zudin Mahmutović, u kojima stoji: „Svim građanima općine Sapna kao i svim bosancima i hercegovcima koji je vole, koji su se borili i koji se bore za suverenu i samostalnu Bosnu i Hercegovinu i doživljavaju je svojom domovinom, čestitamo praznik, sa željom da buduće dane obnovljene nezavisnosti države Bosne i Hercegovine dočekate i obilježite u idealima za koje ste se borili. Posebne i iskrene čestitke upućujemo porodicama šehida i poginulih boraca, ratnim vojnim invalidima, demobilisanim borcima, te ratnim komandirima i komandantima kao i svim drugim braniocima Bosne i Hercegovine, u povodu obilježavanja 24. godišnjice od formiranja 206. Viteške brdske i 242. Muslimansko-zvorničke lahke brigade.“