Protekle sedmice u zgradi općine Sapna, održan je radni sastanak sa direktorom JU OŠ „Sapna“ i predstavnicima organizacije World Vision BiH na kojem se razgovaralo o pripremama za implementaciju novog projekta ove organizacije pod nazivom „Sigurne škole u BiH - škole skrojene za sigurno djetinjstvo“.

Projekat ima za cilj da pruži podršku školama u razvijanju planova za postupanje i odgovor na katastrofe uzrokovane prirodnim i drugim opasnostima kao i primjenu mjera predviđenih tim planovima koje će biti usklađene sa općinskim planovima za smanjenje rizika od katastrofa.
Ovim projektom bi postojeći školski kapaciteti (ljudski i tehnički) bili unaprijeđeni kako bi se osposobili da efikasno odgovore na katastrofe, koristeći stečena znanja i materijalna sredstva obezbjeđena kroz projekat. Vrijednost ovog projekta bi iznosila do 5.000 eura.