Predsjedavajući Općinskog vijeća Sapna Fedahija Ahmetović za četvrtak 06.04.2017. godine, zakazao je 4. redovnu sjednicu Općinskog vijeća Sapna. Za dnevni red je predloženo 17 tačaka i to:

1. Izvještaj Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine:
a) Odluka o prestanku mandata i dodjeli mandata sljedećem kvalificiranom kandidatu.
b) Davanje svečane izjave.
2. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Odluke o usvajanju Godišnjeg obračuna (završnog računa) i Izvještaj o izvršenju Budžeta općine Sapna za 2016.godinu.
3. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Odluke o objavljivanju Javnog oglasa za imenovanje člana i predsjednika izborne komisije Sapna.
4. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Odluke o potvrđivanju izbora u Mjesnim zajednicama općine Sapna.
5. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Odluke o određivanju prostora za mirno okupljanje.
6. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Rješenja o utvrđivanju prava vlasništva u korist općine Sapna.
7. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Rješenja o imenovanju Komisije za provođenje postupka po Javnom oglasu za imenovanje člana i predsjednika izborne komisije Sapna.
8. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Rješenja o konačnom imenovanju predsjednika i člana Upravnog odbora JZU Dom zdravlja Sapna.
9. Razmatranje i usvajanje Prijedloga Rješenja o konačnom imenovanju predsjednika i članova Upravnog odbora JU Centar za socijalni rad Sapna.
10. Razmatranje i usvajanje Izvještaja o radu Općinskog načelnika i Općinski službi općine Sapna za 2016.godinu.
11. Razmatranje i usvajanje Izvještaja o radu JU Centar za socijalni rad Sapna i Upravnog odbora JU Centar za socijalni rad Sapna za 2016.godinu.
12. Razmatranje i usvajanje Izvještaja o radu boračkih udruženja za 2016.godinu.
13. Razmatranje i usvajanje Informacije o planu proljetne sjetve.
14. Razmatranje i usvajanje Informacije o korištenju taksi stajališta na prostoru općine Sapna u 2016.godini.
15. Razmatranje i usvajanje Informacije o mjerama zaštite od MES-a i NUS-a.
16. Razmatranje i provođenje Javne rasprave o Nacrtu Zakona o šumama.
17. Tekuća pitanja:
a) Zahtjevi