U kabinetu općinskog načelnika Zudina Mahmutovića održan je sastanak sa predstavnicima organizacije Save the Children te direktorom i pedagogom JU OŠ „Sapna“. Tema sastanka je bila dodatna podrška projektu „Obrazovanje po mjeri djeteta" - BiH na putu ka Evropskoj uniji, koji ova organizacija zajedno sa Pedagoškim zavodom, Ministarstvom obrazovanja, nauke, kulture i sporta TK i lokalnim zajednicama implementirala u svim općinama Tuzlanskog kantona.

Ovaj projekat se zasniva na poboljšanju uslova predškolskog odgoja i obrazovanja, obuci i osposobljavanju odgajatelja i nastavnog kadra, te opremanju prostorija za te namjene, a sve u cilju kvalitetnog odgojno-obrazovnog procesa djece predškolskog uzrasta.

Krajem juna u Goraždu, ova organizacija organizuje „studijsku posjetu/radni sastanak“ na kojem će se predstavnicima lokalne vlasti i osnovnih škola, prezentirati primjeri dobre prakse i načina organizovanja lokalne vlasti u implementaciji ovog projekta.