Načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović danas je obišao gradilište u Nezuku gdje su u toku radovi na rekonstrukciji puta Nezuk - Debeljak.
Projekat rekonstrukcije i asfaltiranja puta u dužini od 900 metara finansira Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica, a u sklopu podrške organizaciji manifestacije obilježavanja genocida u Srebrenici. Realizacijom ovog projekta se olakšava pristup polaznoj tački „Marša mira“ koji tradicionalno, svakog 8. jula kreće upravo sa Debeljaka u blizini Nezuka.
Vrijednost projekta iznosi 101.000,00 KM, a poslove rekonstrukcije i asfaltiranja ove dionice puta dobilo je preduzeće d.o.o. „Izgradnja“ Teočak. Radovi na rekonstrukciji i asfaltiranju bi trebali biti okončani za 20 dana.