U sklopu obilježavanja dana općine Banovići, u organizaciji Udruženja izdavača „Haber“ Tuzla i Nezavisnog informativnog glasila „BH Glas“, u subotu je na izletištu Mačkovac kod Banovića, održano tradicionalno druženje i takmičenje u pripremanju „Bosanskog lonca“.
Učešće u takmičenju uzelo je desetak ekipa, predstavnika općina sa prostora TK-a, Vlade TK-a, medijskih kuća i sportskih kolektiva, a u jakoj konkurenciji, ekipa općine Sapna osvojila je prvo mjesto i vrijedne nagrade.
Kuharsku ekipu općine Sapna činili su Hasib Omerović, Husejn Arifović i Emir Jusić koji su po ocjeni stručnog žirija spremili najukusniji Bosanski lonac.
Tim povodom načelnik općine Sapna Zudin Mahmutović danas je upriličio prijem za pobjedničku ekipu kojima je još jednom čestitao na osvojenim nagradama te im se zahvalio na uspješnom reprezentovanju općine Sapna.