Na osnovu rezultata okončanog otvorenog postupka javne nabavke, danas je u kabinetu općinskog načelnika potpisan Ugovor o izvođenju radova na projektu „Regulacija Barnog potoka u mjesnoj zajednici Kraljevići, općina Sapna“.
Ugovor je u ime Općine Sapna kao investitora potpisao općinski načelnik Zudin Mahmutović, te Hajrudin Imširović direktor d.o.o. „Izgradnja“ Teočak u ime izvođača radova.
Vrijednost radova iznosi 105.257,88 KM, a rok za završetak radova je 90 dana od dana uvođenja izvođača u posao.
Odgovarajućom regulacijom korita Barnog potoka otkloniće se negativne karakteristike postojećeg vodotoka a dobiti estetski i funkcionalno primjeren prostor. U nižim djelovima MZ Kraljevići, koji su do sada često bili ugroženi izlijevanjem ovog potoka, umanjuje se mogućnost eventualnih poplava prilikom većih padavina i bujičnih tokova.