Nakon obavljene konkursne procedure, Općina Sapna je izvršila odabir najboljeg rada na izradi „Idejnog rješenja za izgradnju centralnog spomen obilježja pripadnicima Armije RBiH u Sapni“.
Za najbolji konkursni rad odabrano je idejno rješenje čiji je autor Ramiz Muminović, diplomirani inženjer građevine iz Tuzle, koji je za svoj rad u skladu sa Konkursom za izradu idejnog rješenja, nagrađen sa 4.000,00 KM.
Tim povodom općinski načelnik Zudin Mahmutović upriličio je prijem za autora nagrađenog rada, gospodina Ramiza Muminovića kojem je čestitao na osvojenoj nagradi i poželio uspjeh u daljem radu.
U narednom periodu predstoji izrada projektne dokmunetacije te obezbjeđivanje sredstava za ovaj veoma važan objekat čija izgradnja je planirana na površini ispred zgrade Policijske stanice Sapna.