Povodom obilježavanja 25.novembra, Dana državnosti Bosne i Hercegovine, danas je održana Svečana sjednica Općinskog vijeća Sapna.
Nakon intoniranja himne, prisutnima se uvodnim izlaganjem obratio Fedahija Ahmetović, predsjedavajući Općinskog vijeća Sapna, a referat o Danu državnosti održao je historičar doc. dr. Jusuf Omerović, koji je u svom izlaganju istakao historijat hiljadugodišnje državnosti Bosne i Hercegovine, kao i važnost obnove te državnosti 25. novembra 1943. godine na prvom zasjedanju ZAVNOBIH-a.
Svečanoj sjednici prisustvovali su brojne gosti iz društveno-političkog života općine Sapna a svoj program prestavio je i Vokalno instrumentalni sastav „Merak“ Sapna te recitatorka Lejla Hasanović učenica MSŠ Sapna.