Ministarstvo za boračka pitanja TK-a odobrilo je finansijska sredstava za pomoć u rješavanju stambenih potreba socijalno ugroženih branilaca i članova njihovih porodica u 2017. godini za četrnaest podnosilaca zahtjeva sa prostora općine Sapna u ukupnom iznosu od 31.557,22 KM.
Tim povodom u petak je pomoćnik načelnika za opću upravu, društvene djelatnosti i boračka pitanja Hanifa Selamović, održala sastanak sa korisnicima bespovratnih sredstava sa prostora općine Sapna, kako bi ih upoznala o načinu realizacije i obavezi namjenskog utroška odobrenih sredstava.
Odobrena sredstva će se realizovati u dvije rate od kojih je prva polovina planirana za plaćanja profaktura nabavke građevinskog materijala, dok će druga polovina biti isplaćena gotovinski nakon uvida u namjenski utrošak prve rate.